redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

 
ZIP
ZIP Hot
Samuel Gawith
by Administrator     Wrzesień 24, 2009    
(Updated: Listopad 13, 2012)
Ocena ogólna 
 
4.6
Ocena smaku 
 
4.5
Ocena opakowania 
 
5.0

ZIP - zamknij kamforę i tytoń w jednym pojemniku i zobacz co z tego wyniknie.

Jak już wiecie z recenzji moich dawnych tabak nie należę do bajkopisarzy-krasomówców.

Co do tabaki - bo o tym ma być ta krótka recenzja - należy ona do mojego ulubionego producenta. Co do samego wyrobu - tabakiera - tu zaskoczyłem się - dostałem 25gramową puszkę zamkniętą próżniowo (tak - dokładnie wiem co piszę). Ale mniejsza o opakowanie - wszak każdemu zależy na zawartości, nieprawdaż?

Tabaka koloru brązowego - odrobinę jaśniejsza od SG Wild Duck. Puszysta, średnio zmielona, choć zmielenie większe niż u Poeschla. Mi osobiście nie leci do gardła, ale co zaskakuje: Jak otworzyłem i pierwszy raz zażyłem była mocno kamforowa. Przesypałem ciut do mniejszej tabakiery po WoSach i po kilku dniach aromat ciut zwietrzał, ale w oryginalnej puszcze wciąż mocno kamforowy. Czyżby nowe puszki lepiej trzymały aromat?

Aromat jak już wspominałem kamfora i tytoń. Ja nie doszukałem się niczego więcej, chociaż czasami mam wrażenie jakby był gdzieś mentol, ale to raczej tylko wrażenie. Tabaka jako jedna z nielicznych udrożnia mi nos powodując "wycieki" z nosa. Po niej poczułem czym jest oddychać na 2 dziurki. Aromat utrzymuje się niezbyt długo, chyba, że mój nos przyzwyczaił się do niej, ale nawet jak zmieniam kilka razy dziennie aromaty tabak wciąż chciałbym by trwał tak ze 2-3 razy dłużej niż do tej pory. Kamfora ulatnia się po kilku chwilach i naszym nozdrzom ukazuje się tytoń. Mi ten tytoń przypomina tego ze sławnego Kendal Browna. Całość nie jest kłującym wyciskaczem łez jak np. Red Bull czy inne "mentolowe mózgotrzepy" ale to nikotynowo mocniejsza tabaka niż produkty np. Poeschla. Aromat kamfory dosyć specyficzny - znany z maści rozgrzewających, ale tych starszych, których używały nasze babcie, bo te dzisiejsze to pomieszane 1500 zapachów namiastki tego co było kiedyś.

Ciekawostka:
Niucham tabaki od wielu lat i produkty Poeschla powodują u mnie podrażnienia i pieczenie śluzówki nosa, czego nie mam po tabakach SG, WoS i innych bardziej angielskich. Przy większych ilościach potrafi zakręcić w głowie, ale nie na tyle ile np. Blenders Snuff od McChwystal'a (nie jestem fazowiczem, ale czasami nabierze mi się między palce więcej tabaki niż wcześniej i stąd wychodzą różnice w mocy).
Dodatkowo - w tym egzemplarzu zapach ziemnisty znany w dawnych tabak SG jest bardzo słaby, jakby te nowe puszki lepiej wilgoć trzymały albo te dawniejsze były po prostu stare/źle przechowywane.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- czyści zatoki niczym kret zatkane ryry odpływowe
- brak mentolu, który powoduje podrażnienia śluzówki
- prostota a zarazem tabaka, po którą wrócą wielbiciele niebanalnych aromatów.
Minusy Tabaki
- niezbyt długo wyczuwalny aromat
- słabo wyczuwalny tytoń
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

 
 
Sortowanie 
 
To write a comment please register or